Wybieraj teksty, które są dla Ciebie interesujące. To wcale nie musi być zawiła powieść. Może warto wybrać komiks (np. Disneya), historię detektywistyczną lub baśń. W takich książkach język jest prosty i, co najważniejsze, pełen potocznych zwrotów. Ucząc się języka angielskiego w kraju, w którym nie używa się go powszechnie, może być ci trudniej znaleźć interesujące teksty do czytania. W księgarniach z książkami w obcych językach jest zbyt wiele skomplikowanych powieści, napisanych naprawdę trudnym językiem. Więc pamiętaj, jeśli nie jesteś na poziomie zaawansowanym, nie wybieraj tekstów, które są zbyt skomplikowane. Ich poziom może cię zniechęcić do nauki, a przecież nie o to chodzi.

Oczywiście, od czasu do czasu dobrze jest wybrać nieco bardziej wymagający tekst, aby się zmotywować. Ale poza tym, najlepiej jest czytać teksty napisane prostym językiem, który jest łatwy do zrozumienia.

Poświęć trochę czasu, aby znaleźć materiały, które cię zainteresują, a jednocześnie nie będą zbyt skomplikowane.

Z pomocą z pewnością przyjdzie Internet. Możesz tam znaleźć wiele użytecznych materiałów. Darmowe komiksy, artykuły, a nawet całe książki są publikowane w sieci za darmo w formacie elektronicznym. Wypróbuj kilka z tych linków:

Tags