Chcesz szybko i przyjemnie zapamiętywać angielskie słówka? Ba! Któż nie chce! Ta metoda przyda się wszystkim – zarówno początkującym, jak i zaawansowanym miłośnikom języka angielskiego. Jest efektowna, łatwa i przyjemna.

Potrzebny Ci będzie plik kolorowych, małych karteczek oraz długopis lub flamaster. Na każdej z karteczek należy zapisać dwa słówka – po jednej stronie słówko polskie, po drugiej angielskie. Dla ułatwienia można dodatkowo uporządkować słówka w grupy, np. słówka z zakresu praca  niech będą niebieskie, zwierzęta – pomarańczowe, warzywa – czerwone itd. Można także posegregować je zależnie od tego jakimi są częściami mowy: zielone – czasowniki, żółte – przymiotniki itd.

Najlepiej przygotować w ten sposób minimum 20 i maksymalnie 200 słówek. Po sporządzeniu karteczek możemy przystąpić do gry. Zabawa może odbywać się samotnie lub w gronie przyjaciół, można rywalizować jeden na jeden lub podzielić się na kilkuosobowe teamy. Wszystkie karteczki rozsypujemy na stole i po kolei każdy z graczy/każda z drużyn, wyciąga jedną z nich. Patrząc tylko na jedną stronę kartki, należy zgadnąć co znajduje się na stronie odwrotnej. Jeśli zgadniemy odkładamy kartkę w osobne miejsce, jeśli nie – wraca z powrotem na kupkę. Za każdą trafną odpowiedź gracz otrzymuje punkt, wygrywa ten kto zbierze ich największą liczbę. Gra musi przebiegać w dwóch turach: w pierwszej patrzymy na tę stronę karteczki, na której znajduje się słowo w języku polskim, w drugiej zaś, czytamy słówko angielskie i odgadujemy jego polskie znaczenie.

Podczas gry należy starać się zapamiętywać słówka, które czytamy. Nie róbmy tego bezwiednie, zatrzymajmy się na chwilkę przy każdy z nich i powtórzmy je kilkakrotnie w myślach.

Grę można także dowolnie urozmaicać i rozbudowywać Np., gdy nie odgadniemy słówka znajdującego się po drugiej stronie kartki możemy spróbować ułożyć z nim zdanie. Za ułożone zdanie gracz otrzymuje pół punktu, dzięki czemu nie jest całkowicie stratny! Wszystko zależy wyłącznie od Waszej kreatywności i wyobraźni. Taki sposób nauki słówek jest nie tylko bardzo skuteczny, to również wspaniały sposób na spędzanie czasu. Spróbuj i przekonaj się, że nauka też może sprawiać frajdę!

Kolorowe karteczki użyte w grze można także wykorzystać na inne sposoby. Możesz powiesić je w domu, w charakterystycznych miejscach, np. karteczkę z angielskim słówkiem „lamp” możesz przykleić na lampce stojącej na biurku, a  z wyrazem „fridge” na lodówce. Jeśli słówka nie są rzeczownikami powieś je po prostu w zasięgu swego wzroku, np. na lustrze w łazience, przedpokoju, czy też nad biurkiem. Dzięki temu zabiegowi będziesz miał styczność ze słówkami niemal, że na każdym kroku, mimowolnie je czytając!

Fiszki możesz zabierać ze sobą także w różne miejsca, np. do szkoły, pracy, do tramwaju i czytać je w wolnej chwili. W ciągu z nas każdy z nas ma przecież chwile bezczynności, czekamy na przystankach, stoimy w korkach, w kolejkach w banku, sklepie, czy też barze. Dzięki karteczkom możesz efektywnie wykorzystywać ten czas!

Tags